Pomalu, ale jistě na jih!

hr
21. října 2015

Ahoj všichni, po delší době jsem byl zase na internetu v kavárně v Chorvatsku ve Vukovaru. Včera jsem ráno konečně opustil deštivé Maďarsko a projel si část Srbska. Dnes jsem zpátky na území EU.

Maďarsko byl zážitek. Buď celý den pršelo, nebo na chvíli přestalo, aby přišla ještě větší dešťová fronta. Silný vítr mě také doprovázel, jako velice věrný společník. Naštěstí jsem přes Couchsurfing narazil na řadu bezvadných lidí, takže jsem většinou u někoho přespal a trochu oschnul. Přesně po týdnu jsem přespával u Petera a dal si pauzu od šlapání. Ujel jsem s ním pouze 10km na nákup a zašli jsme na kávu. Návštěvu jsem završil seznámením s jeho kamarády a několika velkými pizzami.

V neděli jsem vyrazil dál na jih k hranicím se Srbskem, kde jsem měl domluvené další přespání, tentokrát na farmě. To vám řeknu, to byl zážitek! Úžasní lidé se spoustou životních zkušeností a příběhů. Hodně pohostinní, takže jsem byl krmen horem dolem, až jsem se strašně rozežral a teď bych pořád něco žvýkal.. Zajímavé to také bylo proto, že to byla rodina tzv.sběračů. Lidé, kteří nic nevyhodí a vše schovávají. Přestože měli 3 domy na farmě, všude, ale opravdu všude, něco leželo J Zajímaví lidé a jak jsem řekl, velice pohostinní, tak jsem tam ne zcela podle plánu zůstal také dva dny (kvůli vydatnému dešti).

V úterý jsem konečně vyrazil dál a projel právě část Srbska. Je to pěkná země, je vidět, že ji válka trochu zmohla. Ovšem výběr pečiva v pekárnách, to je prostě nádhera!! Kam se na jejich dobroty a velikosti hrabeme.

Maďarsko je z mého pohledu země věčného deště, silného protivětru, milých lidí. Ve městech jsou řidiči velmi přátelští vůči cyklistům, mimo město už tolik ne.

Srbsko (opět velice subjektivně) je mírně pochmurná, ale krásná země. Pekařské výrobky hodnotím 1 s hvězdičkou J

Časem přibydou další fotky.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Potvrdit