O nás

 

Kolem napříč kontinenty - O projektu

Ahoj jmenuji se Tomáš Švaříček

       Mám zajímavou práci, dobré přátele, jsem čerstvě (a šťastně) ženatý a přesto jsem se rozhodl vše odložit a vydat se na kole napříč kontinenty. Plán je takový, že jsem si vzal v práci na 2 roky volno a na svém kole bych rád projel co možná nejvíce míst a poznal zajímavé lidi. Na své cestě bych chtěl nejdříve navštívit Afriku, Ameriku, pak pokud vše půjde dobře snad i Austrálii a Asii.

 

Proč toto všechno?

        Protože si uvědomuji, že přichází čas založit rodinu a usadit se. A ačkoliv si opravdu přeji jednou zasadit strom, postavit dům a založit rodinu, přeji si také, jednou až přijde moje chvíle říct, že jsem tento život opravdu prožil, nikoliv pouze přežil.

        Nemyslím si, že bych se rozhodl pro něco až tak výjimečného, možná v měřítku mé rodné vesnice, maximálně města. Ale kolik lidí v republice se vydalo, nebo ještě právě cestuje kolem světa, natož pak kolik lidí na světě něco takového uskutečnilo.

 

      Rád poznávám svět a cestuji odlehlými kraji, rád se spoléhám sám na sebe v cizích končinách. Opravdu bych rád i poznal různá zajímavá zákoutí světa a zajímavé lidi podél cesty a snad se o to prostřednictvím těchto stránek s vámi budu moci podělit. Držte mi palce.

      Zároveň bych tu rád poděkoval lidem okolo sebe. Chtěl bych poděkovat vedoucím a kamarádům z práce za jejich úžasnou podporu, sponzorům za to, že do mě vložili svoji důvěru. Také své rodině, která i když mé rozhodnutí příliš neschvaluje, bude vždycky za mnou stát a ze všeho nejvíce bych chtěl poděkovat své ženě, na kterou mé rozhodnutí má největší dopad a i přes obrovské břemeno, které tím musí nést, v ní mám úžasnou podporu.

Takže vám děkuji.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Potvrdit