Za jednačtyřicet dní na kole do Atén.

29. listopadu 2015

https://www.budejckadrbna.cz/sport/ostatni-sporty/10142-za-jednactyricet-dni-na-kole-do-aten-ted-zamiril-tomas-svaricek-do-egypta.html

Za jednačtyřicet dní na kole do Atén. Teď zamířil Tomáš Švaříček do Egypta 
 
 
Devětadvacetiletý Tomáš Švaříček je dobrodruh. Od útlého věku cestoval a snil o tom, že jednou vyrazí někam daleko na kole. To se mu teď v rámci projektu Kolem napříč kontinenty podařilo. Minulý týden dorazil do Atén, což znamenalo, že za 41 dní ujel 2450 kilometrů.

 

Pracovník Jaderné elektrárny Temelín si původně vzal dvouleté pracovní volno, aby na kole mohl procestovat celý svět. „Nedávno jsem se šťastně oženil a uvědomuji, že přichází čas založit rodinu a usadit se. Tento sen jsem neustále odsouval na později, ale přišlo studium na vysoké, zajímavá práce, potkal jsem ženu svého života a uvědomil jsem si, že pokud založím rodinu a začnu splácet hypotéku na bydlení, už nikam dál nevyrazím,“ říká Tomáš Švaříček.

Prvotní plán ale začínal dostávat trhliny. Tomáš Švaříček začal mít problémy se zády a zjistilo se, že má posunuté dvě ploténky. „Přesto všechno jsem se svého snu nechtěl vzdát a rozhodl jsem se začátkem října vydat co nejrychleji na jih, třeba do Atén. A čekal jsem, co na to moje záda řeknou,“ přidává. Nakonec do hlavního města Řecka opravdu dorazil, projel přes 10 evropských států a na místě se setkal se svou manželkou.

 

Na místě pak cyklista učinil zásadní rozhodnutí. Podle původního plánu pokračovuje do Afriky. Můžeme tak čekat jeho další zápisky z cest. Sen Tomáše Švaříčka s názvem Kolem napříč kontinenty vznikl za podpory Nadace ČEZ s přispěním firem 4E, Ortlieb, Atex a dalších. Více informací o jeho putování naleznete na kolem.off-limits.cz. 

 
K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Potvrdit